Dil seçimi

Korsanlar karaya çıktı!

Korsanlar karaya çıktı!

by abovethetime digital creative production, September 19, 2015

Birbirinin tekrarı ve benzeri kampanyaların olduğu bir alışveriş merkezi düşünün.

Tüketici olarak ne kadar ilginizi çeker.

Peki o alışveriş merkezini korsanlar ele geçirirse.

Değişen beklentiler ve istekler, markalarla kurdukları duygusal bağlar ve algılama farklılıkları nedeniyle günümüz tüketicilerine, doğru yoldan ve etkili olarak ulaşmak çok zordur. Uygulanan tutundurma çalışmaları, hedonik alışverişçileri zor etkiler. Yaratılan stratejilerde daha farklı olmak gereklidir. Tüketicilerin, hiç tahmin etmedikleri anda karşılarına çıkmak, yaşanacak deneyimin bir parçası haline getirmek gereklidir. “Gerçek Markalar Korsan Fiyat Günleri” organizasyonu, tüketicilerle etkili ve güzel bir dilde iletişim kurar. Felsefesi sayesinde, tüketicilerin marka algılamalarını pekiştirir veya değiştirir.

Marka ürünün menşeini gösterir, kalite güvencesi ve garantisini taşır. Marka fonksiyonları, tüketicilerin markaya ilişkin pazarlama faaliyetlerine karşı tepki vermelerinde büyük rol oynadıklarından dolayı firmalar için önem taşımaktadır. “Gerçek Markalar Korsan Fiyat Günleri” organizasyonu, markalara bağımlı ve kendilerini takip eden tüketicilere yönelik saygın bir organizasyondur. Türkiye’nin ve dünyanın tescilli ilk korsan hareketi “Gerçek Markalar Korsan Fiyat Günleri” organizasyonu, perakende tarihinin en agrasif, tüketici üzerinde etkili, satış – pazarlama ve sosyal sorumluluk projesidir.

Organizasyonun kısa anlatımı

Bu konsept kitapçığı, benzer satış – pazarlama ve tüketici bilinçlendirme içerikli, özgün konseptlerin oluşturulması açısından bir kaynak niteliğindedir. “Gerçek Markalar Korsan Fiyat Günleri” organizasyonunun anayasasını bildirmek için, Trixi Media Group tarafından hazırlanmıştır. “Gerçek Markalar Korsan Fiyat Günleri” konseptinin tamamı veya bölümleri izinsiz kullanılamaz.

Organizasyonun kısa anlatımı genel işleyişi

“Gerçek Markalar Korsan Fiyat Günleri” organizasyonu kapsamında rehber korsanlar tarafından kollarına bağlanan korsanlık bantı ile avm’ye giren tüketiciler kendilerine sunulan korsan haritalar ile avm içerisindeki korsan mağazaları keşfetmeye başlar.

Korsan haritanın üzerinde tüm korsan mağazalar ayrıntılı olarak belirlenmiş ve konseptin diğer tüm detayları tüketicilerin bilgilerine sunulmuştur.

Korsan markaların, mağazalarının vitrinlerinde “Korsan mağaza burada” ifadeli amblemler bulunur. Orjinal ürünleri, korsan etiket fiyatlarıyla indirimli satın alan tüketiciler, aynı zamanda korsanlar tarafından sahnede gerçekleştirilen etkinliklere katılarak “korsan hediye çeki” kazanma fırsatını yakarlar.

Çığırtkan korsanlar, megafon ile tüketicileri korsan mağazalara yönlendirmek amacıyla, gün boyu gerçek markaların orjinal ürünlerindeki korsan etiket fiyatlarını, anons eder.